השגחה פרטית

לצערנו חלק מהקשישים עלולים להזדקק לשירותי השגחה פרטית של מטפלת סיעודית בעקבות הזדקנות טבעית ומוגבלויות או מחלות ועוד. אם אתם כבר מכניסים אליכם הביתה, מטפלת שעליה לטפל ביקיריכם במסירות ואמינות- לכו על מטפלת ישראל דוברת עברית ולא על מטפלת זרה שלעתים רבות, לקשישים אין יכולת ליצור אתה תקשורת טובה והם חשים אבודים ולא בטוחים בחברתה, רק בגלל היעדר השפה.

חולה סיעודי הנו חולה אשר איבד חלק או את כל היכולת שלו לתפקד באופן עצמאי החל מלהזין את עצמו ועד רחצה, שמירה על היגיינה וניידות בתוך הבית ומחוצה לו ועוד. רובם סובלים ממחלות הדורשות מתן תרופות ומעקב באופן יום יומי, לעתים הזמנה של רופא הביתה והשגחה על כל שינוי המעיד על התדרדרות או בעיה חדשה. בדיוק בגלל זה חשוב מאוד לבחור את מטפלת סיעודית מסורה והערנית שתשמור על היקיר הסיעודי שלכם. 

גם צעירים עלולים להפוך לסיעודיים- עדיף מטפלת דוברת עברית !

מצב סיעודי איננו מצב האופייני רק לקשישים, גם צעירים החולים במחלה קשה, נכים כתוצאה ממחלה או תאונה ואנשים שעברו תאונות קשות, עלולים למצוא עצמם במצב סיעודי, תלויים בעזרה מן הסביבה ולא מתפקדים באופן עצמאי. הם חייבים מטפלת סיעודית אשר תדאג לתזונה שלהם, לרחצה, להחלפת בגדים, שמירה על היגיינה ועד למתן תרופות להם הם זקוקים וליציאות החוצה אם הם מתניידים בכיסא גלגלים.

השגחה פרטית מקבלים גם ילדים נכים בגופם או בנפשם או מי שסובלים ממחלות קשות וצריך לטפל בהם ברמה יום יומית ולדאוג להם. לקהילה זו חשוב מאוד להתאים את סוג המטפלת כדי שהצעירים הללו ירגישו עמה בנוח והתנאי הראשון שעשוי לגרום להם להרגיש בטוחים בחברתה הוא שהיא תהיה דוברת עברית, כך שאם הם זקוקים למשהו, הם יוכלו לבטא את עצמם ולתקשר אתה ולא לנסות לדבר אתה בידיים ולשבור את השיניים כמו שקורה עם מטפלת זרה.

מטפלת סיעודית ישראלית מסורה – 24 שעות רצוף השגחה פרטית

מטפלת סיעודית נדרשת לבצע השגחה פרטית 24 שעות ביממה. היא הופכת להיות הידיים והרגליים של האדם הסיעודי. היא חייבת להיות אדם רגיש וטוב לב אשר באמת נמצאת עם הקשיש כדי לעזור לו ולא רק כדי לקבל את התלוש בסוף החודש. משום כך המטפלות הכי מסורות ונאמנות לקשישים הן מטפלות ישראליות שמבצעות את העבודה שלהן מכל הלב. נמצאות בקשר עם המשפחה. מקדישות את הזמן שלה להטיב עם הקשיש ולדאוג לו ועושות זאת במסירות ראויה לציון עד כדי כך, שהמשפחה ממש מאמצת אותן כחלק מהמשפחה רק בגלל הטיפול המצוין שהן מעניקות לאדם הסיעודי במשפחה.

המניעים של מטפלות סיעודיות לקשישים שהן ישראליות, לבין המניעים של מטפלות זרות- שונים לגמרי. אפשר לומר בוודאות שלטפלות ישראליות מגלות הרבה יותר רגישות, אמפתיה ואכפתיות מול הקשיש והמשפחה גם רואה את זה ויודעת את זה ולכן תמיד נשמר הקשר ביניהם לשנים רבות והם מאוד מעריכים את ההשקעה וההתמסרות שלה לקשישים שלהם.

מטפלת שמסוגלת להתמודד עם מצבים שונים

ידוע הוא כי אנשים מבוגרים וקשישים לא אוהבים שינויים, ולכן יש משפחות אשר מחליטות שגם אם מצבם סיעודי עדיף שיקבלו השגחה פרטית של מטפלת סיעודית בבית ולא במוסד כלשהו. ונמנעים מהוצאתם מהבית, אקט שידוע עלול לגרום להם למשבר וריגרסייה במצבם הגופני והקוגניטיבי.

מטפלת סיעודית צריכה לעמוד בפרמטרים רבים הכוללים בין השאר: הניסיון ושנות ותק. המלצות שיש עליה והדברים הכי חשובים: השפה אותה היא דוברת, האופי והאישיות הנעימה. אישה רגועה ואוהבת אדם אשר תתמסר לחולה ותעזור לו בכל רגע נתון בו הוא נזקק לה וחלילה לא תגרום לו לאיזו שהיא אי נוחות או לא תיענה מיד כאשר הוא זקוק לה.

מטפלת סיעודית טובה אשר נשכרת לצורך השגחה פרטית על אדם סיעודי, צריכה להיות מספיק עצמאית ולקבל החלטות בזמן אמת אם חלילה קורה משהו למטופל שלה, לדעת להתמודד עם זה בצורה נכונה בין אם זה להתקשר ולהזמין אמבולנס או רופא או כל דבר אחר שיש לעשות כדי לפתור את הבעיה.

מטפלות ישראליות דוברות עברית, בדרך כלל מתקשרות יותר טוב עם כל מיני גורמים חיצוניים שהם צריכים להזעיק לטובת המטופל שלהם כי הן מבינות את השפה.