חברת סיעוד

הרבה משפחות היום נזקקות לשירותי חברת סיעוד ופונות לחברה אמינה ואחראית כדי להזמין אחות פרטית למי מיקיריה. זה יכול להיות הסב הקשיש שכבר לא יכול להיות עצמאי ולתפקד לבד וזקוק לליווי ולהשגחה פרטית. רבים מעדיפים להשאיר את הקשיש או הקשישה שהפכו לתלויים ולא עצמאיים בביתם ולא להעביר אותם למסגרת מחוץ לבית שכן, ממחקרים עלה כי זה עלול לגרום לריגרסייה אצל הקשיש ולמשבר בחייו.

אנשים מבוגרים זה ידוע, נשענים וסומכים על שגרה וכאשר זו משתנה, הם עלולים שלא להתמודד אתו כיאות. כל שינוי גורם להם לבהלה וחרדה ולכן לפני שמוציאים קשישים מהבית, צריכה כל משפחה לדעת כיצד יגיב הקשיש שלה ולא להעביר אותו בשום פנים וכוח למסגרת שהוא לא רוצה להיות בה. היום זה ידוע שהרבה מאוד קשישים מעדיפים להישאר בביתם ולקבל טיפול במקום בו הם מרגישים בבית- כלומר בבית שלהם.

המעבר מהבית אל מסגרת חיצונית, עלול לגרום להם להרגיש מנודים, לא רצויים ולא אהובים, גם אם כוונותיהם של בני המשפחה טובות. קשישים הסובלים מבעיות רפואיות ומזקנה, לא חושבים תמיד בצורה הגיונית ולכן עבור חלק מהם הדבר הכי נכון זה להשאיר אותם בבית עם טיפול מתאים של אחות פרטית מקצועית.

חברת סיעוד מציעה שיקום אחרי ניתוח בבית

כ-16.7% מן הקשישים כך עולה ממחקרים מוגבלים בתפקוד שלהם עקב בעיות קוגניטיביות, נכות או שניהם גם יחד. ההזדקנות המהירה של האוכלוסייה המבוגרת בארץ יצרה פתרונות שהם מעבר לסל השירותים של ביטוח לאומי האמון על הזכויות הסוציאליות של קבוצת הקשישים במתן גמלה חודשית.

קשישים העוברים תהליך ניתוחי עלולים לשוב לביתם בלתי עצמאיים וזקוקים לתהליך של שיקום בביתם, אבל חייבים גם נוכחות של אחות פרטית אשר תדאג לבצע עמם את התרגילים השונים שהם אמורים לעשות ולתת להם את התרופות שהם צריכים לקבל. לא תמיד יש במשפחה מישהו שיכול לעשות זאת וזו הסיבה שאנשים מזמינים אחות של חברת סיעוד מקצועית שיש לה ניסיון ויכולת לטפל באדם כזה ולתרום לשיפור מצבו.

אומנם יש מחלקות שיקום בבתי חולים, אבל עם כל סכנת ההידבקות בקורונה, יחד עם חוסר הנגישות שלהן לעתים לחולים, יצרו מצב שאנשים מעדיפים לפנות לשירות חברת סיעוד כדי לטפל ביקיריהם אחרי ניתוח בביתם בהשגחה של אחות פרטית ולא להגיע אתם למכרזי שיקום.

חברת סיעוד מספקת אחות פרטית לנזקקים לה

יש אנשים המוצאים את עצמם פתאום במצב סיעודי זמני או לצמיתות. זה יכול להיות אדם שעבר תאונת דרכים או תאונת עבודה, או יצא מניתוח מסובך הדורש תהליך שיקום ממושך. או אדם שעבר אירוע מוחי או לבבי, ולא חזר לעצמו ולכן נזקק לטיפול בביתו.

הזמנת אחות פרטית נעשית באמצעות חברת סיעוד מומלצת המעסיקה מטפלים ישראלים. זהו בהחלט יתרון של הבנת התרבות והשפה של כל אחד הזקוק לשירותיה.

יש הזקוקים לאחות רק בשעות הלילה שכן הם מסייעים לחולה כמה שעות ביום, אבל עובדים וחשוב להם לא להיות ערים בלילה. ויש מי שמזמין אחות פרטית ל-24 שעות ביממה אשר תשגיח על המטופל באופן רצוף ותדאג לכל מחסורו.

התפקיד של אחות פרטית הוא להישאר ערה בעצם כל הלילה ליד המטופל כדי להשגיח עליו, לתת לו בזמנים הנכונים את התרופות שהוא זקוק להם, וכל דבר אחר אשר יגרום לו להרגיש בנוח ולמנוע ממנו סבל. בין אם מדובר ביישור כר, או בהורדת גב המיטה. (רבים שוכרים מיטות מתכוונות לאנשים שחזרו מפרוצדורות רפואיות בבתי חולים).

אחות פרטית בבית- מעניקה למטופל ביטחון עצמי

נוכחותה של אחות פרטית מטעם חברת סיעוד בבית למען מי שזקוק לה, נוטעת בו ובמשפחה ביטחון. הם יודעים שהם יכולים לצאת לעבוד בשקט ויש מי שמטפל בבן או בת המשפחה, והמטופל עצמו מרגיש שמטפלים בו בהבנה ודואגים לכל צרכיו ולנוחות שלו. הטיפול יכול להיות רק השגחה או מתן תרופות ואם מדובר במטופל מוגבל, יש לדאוג להיגיינה שלו, החלפת הבגדים, האכלה שלו, רחצה ועוד.

חברת סיעוד שמחזיקה במטפלים סיעודיים ובאחיות פרטיות, מעבירה להם את ההכשרה המתאימה כדי שיוכלו לספק את השירות שלשמו מזמינים אותם ובדרך כלל מנהלת אחריהם גם מעקב וביקורת כדי לדאוג שהטיפול שהם נותנים יהיה מיטבי ואופטימלי.

קראו גם על: מטפלת סיעודית