מטפלים סיעודיים מחליפים

משפחות רבות זקוקות לעוד ידיים עוזרות- מטפלים סיעודיים מחליפים שיהיו במקומה של המטפלת הקבועה, גם בסופי שבוע בהם היא בדרך כלל יוצאת לחופש וגם אם חלילה אירע מקרה והיא חולה או שאיננה יכולה להגיע, או נסעה למשפחה שלה לחו"ל ועוד.

כאשר משפחה בוחרת מטפלת סיעודית, היא פונה לחברה אמינה שתמליץ לה על מטפלת שיש לה ניסיון ושמתאימה להיות מטפלת של מטופל חדש. זאת הסיבה שרבים מעדיפים לא לקבל המלצות מאנשים זרים על מטפלת מסוימת, אלא רק מחברה שעוסקת בזה, מכירה את כל המטפלות שהיא מעסיקה ומבטיחה למשפחה גם טיפול טוב ביקירם וגם אמינות ברמה גבוהה.

כאשר המטפלת הקבועה נעדרת, יש צורך להביא תחתיה מטפלת במקומה שכן אותו אדם סיעודי חייב לטיפול רצוף במשך עשרים וארבע שעות ביממה. רבים פונים לחברה שמעסיקה מטפלות סיעודיות ישראליות אמינות, ואלה מגיעות כדי להחליף את המטפלת הקבועה אם יש צורך לזמן שנקבע מראש. לעתים מטפלת זו מחליפה את המטפלת הקבועה כל סוף שבוע כאשר היא יוצאת לחופש.

מטפלים סיעודיים מחליפים את המטפלת בבית חולים!

חלק מהמטפלים הסיעודיים עוסקים גם בהשגחה אחרי חולה שמאושפז בבית חולים. לעתים מדובר על מטפלות שיש להן חולים נוספים או שהן אינן פנויות בימים מסוימים, ואז המשפחה מתגייסת כדי למצוא מטפלים סיעודיים מחליפים, כדי להבטיח שהמטופל שלהם יקבל את ההשגחה הראויה.

בדרך כלל מטפלת מחליפה מקבלת מהמטפלת שכבר מכירה את המטופל מידע על מה צריך לעשות עבורו, מתי הוא אוכל, שותה? מתי כדאי להזעיק את האחיות. מה המצב שלו ועוד.

חלקן של המטפלות הסיעודיות בבית חולים, קורסות ממשמרות לילה וגם זו סיבה מדוע משפחות מחפשות מחליפות, כל עוד יקירם נמצא בבית החולים וזקוק להשגחה.

מטפלים לנכים ומוגבלים!

נכים ומוגבלים זקוקים למטפלת מכל מיני סיבות. בין אם מדובר על אדם חולה, בעל מום מלידה, קשישים שאינם מסוגלים לתפקד באופן עצמאי. אנשים אחרי תאונה שנפגעו וזקוקים לסיוע וגם ילדים, בני נוער ומבוגרים המוגבלים מבחינה שכלית וזקוקים להשגחה ולליווי.

את כל זה עושות בדרך כלל מטפלות קבועות, חלקן מתגוררות גם בבתיהם של המטופלים. אולם גם הם יוצאות בסוף השבוע ביום קבוע לחופש וגם אז צריכה המשפחה לדאוג לכך שיהיו מטפלים סיעודיים מחליפים שיוכלו לדאוג למטופל בזמן שהם בחופש.

כאשר מדובר באנשים הסובלים מבעיות קוגניטיביות, דמנציה או אלצהיימר גם אז הם חייבים להמשיך לקבל טיפול רצוף ולכן הם יחלפו מחליפים. קשה מאוד לדרוש ממטפלת שעובדת 24 שעות ביממה להיות כל הזמן עם המטופל, משום כך כל משפחה מחוברת לחברה של מטפלות- עדיף ישראליות אשר מספקת להן את המטפלת המחליפה בעת הצורך.

חשוב מאוד להעביר מידע על המטופל!

על המשפחה אשר מוצאת מטפלים סיעודיים מחליפים לאנשים עם בעיות קוגניטיביות, להעביר מידע למטפלת המחליפה על מצבו של החולה כדי שהיא תבין מהן הבעיות שלו בין אם מדובר בהתפרצויות זעם כתוצאה מתסכול. תזונה מיוחדת שיש להקפיד עליה. התרופות שעליו לקבל. האם מותר או אסור לצאת אתו החוצה. האם צריך להסיע אותו בכיסא גלגלים או שאפשר רק ללוות אותו.

בדרך כלל מטפלת של אדם שמתפקד, מלווה אותו גם לרופאים, לבדיקות או דואגת לטפסים או אישורים שעליה להוציא. או אפילו הוא מורגל בזה שהוא כל יום יוצא לגינה למקום מסוים, ועצם זה שהמטפלת יצאה לחופש לא אומר שצריך לקטוע את רצף ושגרת החיים שלו, ולכן צריך להעביר למטפלת את כל המידע החשוב לגבי ההתנהגות הנחוצה עם המטופל בכל היבט.

מהי התזונה שלו? האם הוא סובל מהתפרצויות זעם?

חלק מהמטופלים הזקוקים למטפל סיעודי, סובלים מבעיות של התנהגות שנובעות מבעיות נפשיות אן שכליות. גם אז על המשפחה שמביאה מטפלים סיעודיים מחליפים, לדאוג לכך שהמטפל או המטפלת החדשים ידעו בדיוק כיצד להתנהל מול המטופל כדי לתת לו את הביטחון שהוא זקוק לו ולא לגרום לו חלילה להתפרצויות או משברים.

קשישים רבים סובלים מחרדה ולכן חשוב מאוד לתת להם להרגיש בטוחים בסביבה שלהם, בין אם מדובר במטפלת שמחליפה את המטפלת הקבועה בבית ובין אם מדובר במטפלת שמשגיחה עליהם אחרי אירוע רפואי בבית חולים.

אנחנו כאן בנועם שירות סיעודי אחות פרטית ומטפלים סיעודיים עם צוות מקצועי ומסור, חשוב להתאים את המטפל למטופל כדי שימשיך לתת לו את אותו ביטחון לו הוא זקוק ובדיוק בשביל זה נדאג להתאים ליקירכם את המטפל הטוב ביותר בשבילו.