מטפל סיעודי זמני

בדרך כלל מטפל סיעודי זמני נדרש במצב שמדובר במצב סיעודי זמני. כאשר מדובר בקשישים, נכים או מוגבלים שכלית אשר זקוקים להשגחה וליווי 24 שעות ביממה, המשפחה דואגת לכך שיהיה להם מטפל שיטפל בהם וישגיח עליהם. אלה הם מטפלים קבועים שלעתים נשארים שנים עם אותו מטופל ואף הופכים לחלק מהמשפחה.

אולם כאשר אדם עובר אירוע רפואי חמור כמו למשל התקף לב, אירוע מוחי, נפילה שבעקבותיה הוא לא יכול ללכת. תאונה שגרמה לו לפגיעות בגוף או מחלה קשה שבעקבותיה הוא איבד את היכולת שלו באופן זמני לדאוג לעצמו. על המשפחה להזמין מטפל או מטפלת סיעודית כדי שיהיה ניתן לדאוג לכל צרכיו.

מה עושה מטפל סיעודי זמני?

כל מטפל סיעודי זמני נדרש לעשות את מה שהמטופל שלו צריך. כאשר מדובר באדם אחרי תאונה שאינינו מסוגל לאכול או להתלבש או להתרחץ לבד, על המטפל הסיעודי לעזור לו לבצע את כל הפעולות הללו.

כאשר מדובר באדם חולה וחלש אחרי ניתוח, שלא יכול לדאוג לתזונה שלו וגם לא להיגיינה שלו, גם אז המטפל חייב לעשות זאת עבורו. לדאוג לתזונה הנכונה שלו ואף לברר עם המשפחה מה הוא צריך לאכול, ומה חשוב לו לאכול. הוא צריך גם לדאוג לכך שהוא ישמור על ההיגיינה שלו הן ברמת הגוף והן ברמת המיטה. הוא יחליף עבורו מצעים, הוא יחליף לו בגדים כדי שאותו אדם המוגבל זמנית יחוש טוב עם עצמו, ולא יקלע למשבר אישי.

בדרך כלל אנשים שעוברים משבר בריאותי כלשהו, לא אוהבים להרגיש שהם לא מסוגלים לטפל בעצמם. הם עלולים להיקלע למשבר אישי בו הם מרגישים שהגוף בוגד בהם, שהם לא חזקים כמו שהיו לפני האירוע. שהם תלויים בחסדי הזולת, ולא מסוגלים אף לקום מהמיטה לבד. משום כך חשוב מאוד שהם ירגישו בטוחים בסביבה שלהם ויבינו שהמשפחה שכרה עבורם מטפל סיעודי זמני שמספק להם את כל הצרכים ודואג להם.

מטפל סיעודי זמני ישראלי!

אחד הדברים שנותנים ביטחון לכל אדם שזקוק לטיפול סיעודי, הוא הקשר שלו עם המטפל שבהתנהלות נכונה בהחלט יכול להרים לו את המצב רוח, לגרום לו למוטיבציה ולכך שהוא ינסה להשתקם כמה שיותר מהר.

שפה- זה אחד הדברים הכי חשובים כדי לעודד אדם. משום כך משפחות רבות מעדיפות שהמטפל יהיה דובר את שפת המטופל גם אם לא באופן המלא, אז שיהיה לו איזה חלק שפתי בשפה שלו. זה גורם למטופל להתחבר מיד למטפל וגם להרגיש שהוא חלק מהמשפחה.

מטפל סיעודי זמני ישראלי הוא הפתרון הכי נכון למשפחות שלא מעוניינות בעובדים זרים שכן הרבה פעמים מטופלים לא מרגישים מספיק אהובים או שייכים כאשר הם פוגשים אדם שאין לו את המנטליות שלהם, שהוא זר לגמרי ושהם לא מוצאים שום חיבור רגשי או חברתי אליו.

יש לזה חשיבות רבה בעיקר כאשר מדובר בקשישים שלא אוהבים שינויים, ושזו בדיוק הסיבה שבגללה לא מוציאים אותם מבתיהם אלא שוכרים עבורם מטפלת, או מטפל סיעודי עקב סיבה מסוימת.

המטפלת נסעה – חייבים מחליפה!

מטפלות זרות שיש להן משפחה בחו"ל נוסעות לעתים לבקר את המשפחות שלהן, ואז המשפחה נותרת ללא מטפלת ומחפשת מטפל סיעודי זמני. זה יכול להיות עבור קשיש סיעודי שגר בבית, או חייב מטפלת גם במוסד בו הוא שוהה. או נכה שתלוי במטפלת והנה היא נסעה והוא נותר לבדו.

מדובר גם על אנשים שעברו תאונה או אירוע בריאותי כמו ניתוח וצריכים למשך זמן מסוים מישהו שיעזור להם לתפקד בין אם מדובר על הלבשה, עזרה ברחצה. האכלה, החלפת בגדים. שמירה על היגיינה בסביבה של המטופל ועוד.

מעבר לזה כאשר מדובר באדם חולה או אחרי תאונה, חייב המטפל לספק לו את כל התרופות אותן הוא נוהג לקחת בשעות הנכונות ולדאוג לו לליווי אם יש צורך לבדיקות או רופאים ועוד.

מטפל סיעודי זמני גם ייקח את המטופל החוצה לגינה הקרובה, אם זה מה שהוא נוהג לעשות ואף למקום המסוים בו הוא נוהג לשבת, ואולי עם עוד אנשים אחרים. מאוד חשוב שעל אף היעדרותה של המטפלת או המטפל הקבוע- המטופל יקבל את המענה הנכון עבורו גם כאשר הם נעדרים מתפקידם.

אנחנו בנועם שירותי סיעוד אחות פרטית ומטפליים סיעודים נשמח לעזור לכם ולאתר מטפל סיעודי זמני המתאים בדיוק ליקירכם. צרו עימנו קשר עוד היום.